Türkiye'nin En Kaliteli Sohbet Odaları


Seviyeli ve saygılı bir ortam arıyorsanız Tanem.net sizlere uygun sohbet odaları yaratmaktadır. Türkiye içerisinde hizmet veren Tanem.net güçlü sunucuları sayesinde kesintisiz bir sohbet sitesidir. Yeni insanlarla tanışmak ve fikirlerinizi paylaşmak istiyorsanız hemen sohbet odalarına girerek yeni bir deneyime başlayabilirsiniz.

Play Store App Store

İRC Sohbet Nedir?

İnternet üzerinden chat hizmeti veren sitelere genel olarak aslında İRC denilmektedir.  İnternet protokol olarak bilinir. İRC demek ( İnternet Aktarmalı Sohbet  ) anlamına geliyor. 1988 yılında ortaya çıkarılmıştır ve günümüzde birçok sohbet sitesinin sunucusu irc.siteadi.com olarak ayarlanmaktadır. Tabi, sizler web sitesi üzerinden sadece takma isim yazarak giriş yaptığınız için bu kısmı merak ediyor olabilirsiniz.

Chat Sitesine İRC Olarak Nasıl Girersiniz?

Chat sitelerinde konuşmak, yazışmak, muhabbet etmek çok basit ve kolaydır. Ancak MİRC üzerinden giriş yapıldığı zaman MİRC daha da basitleştirilmiş, kullanışlı bir programdır. Bu programı kullanmak için öncelikle bilgisayarınızın olması gerekiyor. Telefonlardan ya da diğer mobil cihazlar üzerinden MİRC programını indirmek ve kullanmak mümkün değildir.  MİRC kullanmak çok basittir. Bazı İRC komutları ile aklınıza gelebilecek her şeyi komutla yapabilirsiniz. Mesela; sohbet sitesindeki tüm kullanıcılara aynı anda mesaj atabilirsiniz. Bu sizi lag dediğimiz duruma sürüklese de en çok can alıcı özelliklerden birisidir. Tabi web sohbet üzerinden bunu yapmak pek mümkün değildir.

Nick Nasıl Şifrelenir?

Yukarıdaki paragrafta belirttiğimiz gibi bazı komutlarla sohbeti daha da eğlenceli hale getirebiliyorsunuz. Mesela sürekli olarak aynı chat sunucusuna giriyorsanız ve kullanmış olduğunuz Nickname başkası tarafından da kullanılsın istemiyorsanız bu takma ismi girmiş olduğunuz chat sunucusu üzerinden şifreleyerek kendinize özel bir isim haline getirebilirsiniz. Şifrenizi sizden başka hiç kimse göremez. Olur da sizin şifrelemiş olduğunuz nickname başkası tarafından kullanılmak istenirse eğer 30 saniye içerisinde şifreyi girilmesi istenir. Eğer şifreyi giremez ise nickname otomatik olarak değişecektir. Sohbet sitelerinde gördüğünüz Guest isimli kişilerin yapmış olduğu süreç bu yöntemle ortaya çıkmaktadır.

İrc sohbet siteleri günümüzde en çok popüler olanlar listesinde yer almaktadır. Her ne kadar akıllı telefonlardan ortaya çıkan yeni uygulamalar olsa da chat sistemleri popülerliğini pek fazla kaybedenler arasında değildir.

İyi bir aile ortamı içerisinde olmak ve güzel bir muhabbetin tam ortasında yer almak istiyorsanız eğer tanem.net irc sohbet odalarında sizleri görmekten memnuniyet duyarız. Hoş sohbet, eğlenceli sohbet için bizi hiç unutmayacağınızın garantisini veriyoruz.Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir