Türkiye'nin En Kaliteli Sohbet Odaları


Seviyeli ve saygılı bir ortam arıyorsanız Tanem.net sizlere uygun sohbet odaları yaratmaktadır. Türkiye içerisinde hizmet veren Tanem.net güçlü sunucuları sayesinde kesintisiz bir sohbet sitesidir. Yeni insanlarla tanışmak ve fikirlerinizi paylaşmak istiyorsanız hemen sohbet odalarına girerek yeni bir deneyime başlayabilirsiniz.

Play Store App Store

Evde diş ağrısına ne iyi gelir?

Şiddetli ataklar şeklinde görülmesiyle kabir azabı diye nitelendirilen diş ağrısına ne iyi gelir? sorusunun cevabını bulacağınız bu yazımızda, evde acil olarak diş ağrısının nasıl geçeceği konusunda daha önce denenmiş yöntemleri sizinle paylaştık.

Evde Diş Ağrısına Ne İyi Gelir?

Aşağıda vereceğimiz yöntemler, diş ağrınızın tamamen kesilmesini sağlamasa bile, ağrılarınızın önemli ölçüde hafiflemesine yarayacak yöntemlerdir.

Tuzlu su gargarası

Özellikle çürük diş ağrıları için etkili olan yöntemlerin başında gelen tuzlu su ile gargara yapmak, diş sinirlerini körelteceği için diş ağrısının hafiflemesini sağlamaktadır. Bir çay bardağının içerisine 3 tatlı kaşığı tuz atıp eriyene kadar karıştırdıktan sonra, çürük bulunan dişinizin üstü başta olmak üzere ağız içinde iyice gargara yapın. Kısa sürede, ağrılarınızın hafiflediğini görebilirsiniz.

Karanfil ve Karanfil Yağı

Karanfilin mucizevi etkilerini, diş ağrılarında da görebilirsiniz. Bir pamuğa dökeceğiniz karanfil yağını ağrıyan dişinizin üzerinde bekleterek, ağrının hafiflemesini sağlayabilirsiniz. Ayrıca kuru veya yaş karanfili yine dişinizin üzerinde beklettiğinizde, ağrılara iyi geldiğini görebilirsiniz.

Diş Fırçalamak

Diş fırçalamakta, diş ağrısına ne iyi gelir? sorusuna verilecek cevaplar arasındadır. Özellikle keskin tat ve kokuya sahip diş macunlarıyla dişlerinizi fırçalamak, önemli ölçüde rahatlamanızı sağlayacaktır.

Zeytin

Diş ağrısına iyi gelen yöntemler arasında uygulayabileceğiniz yöntemlerden birisi, zeytindir. Bildiğimiz zeytini çekirdeğini çıkararak başka hiçbir işlem yapmadan ağrıyan dişinizin üzerine koyarak, ağrının azalmasını sağlayabilirsiniz. Bu yöntemde yine, çürük diş ağrıları için daha fazla etkilidir.

Sarımsak

Doğal bir antibiyotik olarak bilinen sarımsakta, diş ağrısı için faydalıdır. Özellikle ezdiğiniz sarımsağı tuz ile karıştırıp ağrıyan dişinizin üzerinde beklettiğinizde, faydalarını rahatlıkla görebilirsiniz.

Nane

Keskin tadı ve kokusuyla anlık etki yapacak nane, diş ağrınızın geçmesi için fayda sağlayabilir. Naneyi ezerek hafif sulanmasını sağladıktan sonra, ağrıyan dişinize uygulayabilirsiniz.

Soğuk Kompres Uygulaması

Şayet dişlerinizin soğuğa karşı hassasiyeti bulunuyorsa, bu yöntemden uzak durun. Özellikle dişinize bir şeyin çarpması sonucu oluşan ağrılarda, bu uygulama faydalıdır. İnce bir bez ya da plastiğe sardığınız buzları, ağrıyan dişinizin olduğu yanağınıza koyarak biraz beklettiğinizde, faydasını görebilirsiniz.

Kekik Özü Yağı

Güçlü bir antibakteriyel olma özelliği taşıyan kekik özü yağı, ayrıca antioksidan kaynağı olarak da bilinmektedir. Bir pamuğun üzerine damlatacağınız kekik özü yağını ağrıyan dişinizin üzerinde bekleterek, ağrılarınızın önemli ölçüde hafiflediğini görebilirsiniz.Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir